Wiemy już oficjalnie, że Polska będzie organizatorem trzech rund cyklu SGP, a także barażu oraz finału Drużynowego Pucharu Świata. Mamy się z czego cieszyć, ze względu na to, że aż czterech reprezentantów Polski będziemy oglądać w przyszłorocznym cyklu SGP. Z kolei w Drużynowym Pucharze Świata Polska bronić będzie tytułu mistrzowskiego.

O tym, że te imprezy odbędą się w Polsce wiadomo już od dłuższego czasu. Teraz znamy już jednak oficjalne terminy rozgrywania poszczególnych zawodów cyklu SGP oraz DPŚ.
W porównaniu do zeszłego roku cykl Grand Prix będzie miał jedną rundę więcej. Do zeszłorocznych miast dołączyło znane już zawodnikom łotewskie Daugavpils. Choć w tym roku nie było tam Grand Prix to kibice mieli okazję za to oglądać jedną z czterech rund Speedway European Championship, którą zwyciężył ich ulubieniec Grigorij Łaguta.
W ubiegłych latach zawodnicy ścigali się już na tamtejszym owalu. Mianowice lata 2006-2009, a także 2013-2015). Całkiem dobre wspomnienia z Daugavpils mają Greg Hancock i Nicki Pedersen, którzy zazwyczaj notowali tam bardzo dobre występy. Również dla Macieja Janowskiego jest to miejsce szczególne bo tam odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu SGP.

Oficjalny terminarz Speedway Grand Prix 2017:
29 kwietnia – Krško (Słowenia)
13 maja – Warszawa (Polska)
27 maja – Daugavpils (Łotwa)
10 czerwca – Praga (Czechy)
24 czerwca – Horsens (Dania)
22 lipca – Cardiff (Wielka Brytania)
12 sierpnia – Målilla (Szwecja)
26 sierpnia –  Gorzów Wielkopolski (Polska)
9 września – Teterow (Niemcy)
23 września – Sztokholm (Szwecja)
7 października – Toruń (Polska)
28 października – Melbourne (Australia)

Gospodarzem finału i barażu Drużynowego Pucharu Świata będzie Leszno. Półfinały odbędą się w Kings Lynn i w Vastervik, a runda kwalifikacyjna w Rydze. Miejsca w finale pewni są gospodarze czyli Polska. Tor w Lesznie kojarzy nam się z pięknym ściganiem i złotymi medalami Polskiej Reprezentacji w latach 2007 i 2009. Oby i tym razem popularny „Smok” sprzyjał „Polskiej Husarii” w drodze po kolejne zwycięstwo.

Terminarz Drużynowego Pucharu Świata 2017:
25 czerwca – Runda Kwalifikacyjna – Ryga (Łotwa)
(Łotwa, Niemcy, Włochy, Słowenia)
1 lipca – Półfinał 1 – King’s Lynn  (Wielka Brytania)
(Wielka Brytania, Australia, USA, Czechy)
4 lipca – Półfinał 2 – Västervik (Szwecja)
(Szwecja, Dania, Rosja, zwycięzca z Rygi)
7 lipca – Baraż  – Leszno (Polska)
8 lipca (sobota) – Finał – Leszno (Polska)

_dsc6864

Kategorie i tagi: SGP/DPS/SEC, Żużel w Europie, ,