Nie wiem jak Państwo, ale ja bardzo czekałem na powrót II ligi. Najniższa klasa rozgrywkowa w Polsce była często uznawana za dużo słabszą i nudną, co było zupełnie nietrafionym wnioskiem. W mojej pamięci na zawsze pozostaną jedne z najpiękniejszych meczów jakie w życiu miałem przyjemność oglądać, rozgrywane właśnie w ramach P2LŻ. Co ciekawe, w sezonie 2017, ściganie w II lidze zapowiada się naprawdę pysznie.

KSM Krosno

Wilki po spadku z Nice PLŻ miały nadzieję na możliwość walki o powrót na zaplecze Ekstraligi. Jak jednak pokazał listopadowy okres transferowy, drużynie z południa wcale nie musi być tak łatwo znaleźć się na szczycie ligowej tabeli. Bez wątpienia skład KSMu nieco odstaje od najlepszych zespołów w rozgrywkach, aczkolwiek zapewnia kibicom sporo wrażeń i emocji. Na pierwszy rzut oka ciężko wskazać zawodnika, który będzie zdecydowanym numerem jeden. Jak to bywało już w poprzednich latach, skład zbudowany przez Janusza Steligę jest równy i posiada przyzwoitą wartość sportową. Szczególnie ciekawe wydają się być transfery Ilji Czałowa i Andreasa Lyagera, których stać na dwucyfrowe wyniki. Bez wątpienia najgorzej wygląda za to formacja juniorska, którą obecnie tworzy jedynie Adrian Bialk.

 1. Andreas Lyager
  2. Tobias Busch
  3. Mariusz Fierlej
  4. Mariusz Puszakowski
  5. Ilja Czałow
  6. Adrian Bialk
  7.
  Rezerwowi: David Bellego, Nikolai Busk Jakobsen, Roman Lachbaum, Kamil Pulczyński

Kolejarz Opole

W stolicy polskiej piosenki sytuacja wygląda nieco inaczej, choć wydaje się, że Kolejarz będzie zespołem walczącym o play-off z wyżej opisanym KSMem. W zespole prowadzonym przez Wojciecha Załuskiego można znaleźć co najmniej 2 zawodników, którzy będą mogli pociągnąć wynik swojego zespołu. Są to Adrian Gomólski i Denis Gizatulin. Dokładając do tego pozostałych, bardzo doświadczonych zawodników z kraju i zagranicy, tworzy się nam bardzo ciekawa mieszanka, gwarantująca wielkie emocje. Problemem jest jednak pozycja juniorska, obsadzona jedynie przez rodowitych Opolan.

 1. Adrian Gomólski
  2. Dawid Stachyra
  3. Tomasz Rempała
  4. Marcin Rempała
  5. Dennis Gizatullin
  6. Tomasz Gąsior
  7. Kamil Kamiński
  Rezerwowi: Max Dilger, Daniel Gappmaier, Michał Łopaczewski, Martin Malek, Ondrej Smetana, Jesper Soegaard, Kevin Woelbert, Tomasz Olczak.

Kolejarz Rawicz

Jedyną osobą, która wie jak w przyszłym roku wyglądać będzie Kolejarz Rawicz, jest Dariusz Cieślak. Pozostali kibice i działacze mogą się tylko domyślać kto wystartuje w barwach Niedźwiadków i czy będą to zawodnicy stosunkowo wartościowi. Póki co pewne jest jedynie, że w zespole z południa Wielkopolski nie zabraknie Stanisława Mielniczuka.

GTM Start Gniezno

Jak wracać, to z przytupem! Ligowego ścigania w Gnieźnie nie było rok, a skład zbudowano taki, jakby ludzie w pierwszej stolicy Polski speedwaya nie widzieli co najmniej przez dekadę. Oj będzie się działo na stadionie przy ul. Wrzesińskiej. Zdecydowanie najważniejszym transferem jest ściągnięcie do domu braci Jabłońskich, którzy liczą na odbudowę swojej marki. Co więcej, starszy z nich będzie również trenerem. Gnieźnianie wzmocnili się także dwoma zawodnikami kończącymi wiek juniora, będącymi jednocześnie istotnymi krajowymi ogniwami. Co ważne, nie zapomniano też o obcokrajowcach, którzy są gwarantem pewnych zdobyczy punktowych. Równie ciekawie wygląda formacja juniorska, którą tworzyć będą dwaj zawodnicy o nazwisku… Fajfer. Bez wątpienia GTM będzie jednym z faworytów do awansu.

 1. Krzysztof Jabłoński
  2. Oliver Berntzon
  3. Marcin Nowak
  4. Eduard Krcmar
  5. Mirosław Jabłoński
  6. Patryk Fajfer
  7. Kevin Fajfer
  Rezerwowi: Jonas Davidsson, Adrian Gała, Thomas Joergensen, Matej Kus, Danny Maasen.

KM Cross Lublin

Jeśli lublinianie nie awansują do Nice PLŻ, będzie to można uznać za sromotną porażkę. Skład, jaki udało się zbudować w pięknym mieście na wschodzie powinien zapewniać nie tylko zwycięstwa, ale wręcz masakry dokonywane na rywalach. Po niedługich przemyśleniach łatwo zauważyć, że zespół KM Cross byłby w stanie spokojnie utrzymać się w wyższej klasie rozgrywkowej. W zasadzie ciężko jest wskazać lidera bądź zawodników, którzy będą odpowiadać za prowadzenie zespołu. Działaczom z Lublina udało się skleić drużynę z niezwykle mocnych, ale również podobnych umiejętnościami zawodników.

 1. Paweł Miesiąc
  2. Robert Lambert
  3. Daniel Jeleniewski
  4. Maciej Kuciapa
  5. Bjarne Pedersen
  6. Emil Peroń
  7. Eryk Borczuch
  Rezerwowi: Stanisław Burza, Patrick Hansen, Kamil Brzeziński, Dawid Flis, Maciej Kuromonow, Krystian Włodarczyk.

PSŻ Poznań

Przechodzimy na drugi biegun. Jeszcze przed chwilą byliśmy na szczycie, a teraz jesteśmy… niżej. Dużo niżej. Skorpiony co prawda także wracają do ścigania po długiej przerwie, lecz w ich przypadku nie udało się zbudować zespołu na tyle mocnego, by powalczyć o ligowe top 3. Wydaje się, że zdecydowanie najmocniejszym zawodnikiem będzie Mateusz Borowicz, mający za sobą 2 bardzo dobre sezony w Nice PLŻ. Głównym wsparciem dla wychowanka Włókniarza będzie Fredrik Jakobsen, który po raz pierwszy w karierze będzie miał możliwość ścigania się w Polsce. Poznańscy kibice i działacze liczą także na odbudowę zawodników wracających do ligowego ścigania – Daniela Pytela (w Krakowie nie miał „wielu” okazji do jazdy), Adama Strzelca i Wladimira Borodulina. Czy to jednak ma szanse wypalić? Tego nikt nie wie.

 1. Daniel Pytel
  2. Adam Strzelec
  3. Wladimir Borodulin
  4. Fredrik Jakobsen
  5. Mateusz Borowicz
  6.
  7.
  Rezerwowi: Marcel Kajzer, Wojciech Lisiecki, Steven Mauer, Dominik Moeser, Kasper Lykke Nielsen, Łukasz Przedpełski.

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Czas na trzeciego z wielkich muszkieterów. Ostrowianie także postanowili od razu zaatakować, budując bardzo mocny i ambitny zespół, mający szansę podbić P2LŻ. Szczególnie istotne jest zatrudnienie Sama Mastersa, który bez dwóch zdań może być najlepszym zawodnikiem ligi, wykręcającym średnio 2,5 punktu na bieg. Bardzo mocna wydaje się być także formacja polskich seniorów, z których każdy miał przyjemność startować rok temu w Nice PLŻ. Szczególnie dobrze zapowiadają się występy Patryka Dolnego i Zbigniewa Sucheckiego. Istotna może być także instytucja trenera, którym będzie sam Mariusz Staszewski.

 1. Zbigniew Suchecki
  2. Kenneth Hansen
  3. Kamil Brzozowski
  4. Patryk Dolny
  5. Sam Masters
  6. Dawid Kostecki
  7. Jędrzej Zając
  Rezerwowi: Adam Ellis, Jonas Jeppesen, Łukasz Sówka.

 

Przewidywana tabela
1. KM Cross Lublin
2. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
3. GTM Start Gniezno
4. Kolejarz Opole
5. KSM Krosno
6. PSŻ Poznań
7. Kolejarz Rawicz

Kategorie i tagi: Liga polska, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,